Decathlon Rent - wypożyczalnia kajaków w twoim mieście

Sprawdź

Sporty wodne, szczególnie w okresie wakacyjnym, rosną w Polsce w siłę. Duże miasta takie jak Warszawa i Poznań, spore aglomeracje jak Katowice oraz Trójmiasto, a nawet nieco mniejsze — jak Olsztyn — mogą być świetnym punktem startowym w ujęciu turystycznym. Spływ kajakowy? Dlaczego nie! Wszędzie tam działa wypożyczalnia kajaków Decathlon Rent, a to oznacza jedno — wygodę rezerwacji online. Jednak to nie wszystko, stali klienci sieci doceniają jeszcze dwa kolejne aspekty: świetną obsługę klienta i niskie ceny.

Wynajem kajaków w Katowicach

Czy ze stolicy Górnego Śląska da się szybko dotrzeć w miejsca, które pozwolą na wygodne uprawianie sportów wodnych? Zdecydowanie tak! Oprócz terenów o mocno industrialnym wyglądzie pełnym fabryk jest tu też sporo rekreacyjnych zbiorników wodnych oraz rzek. Pod tym względem Katowice urastają do rangi miejsca, w którym wręcz nie wypada skorzystać z tak dużych możliwości.

W pobliżu Łabęd? Spływ kajakowy Kanałem Gliwickim! Nieco dalej na północny zachód już kusi Mała Panew, gdzie wodne szaleństwo startuje z miejscowości Krupski Młyn. Początkujący powinni za to spróbować możliwości obok rybnickiej rzeki Rudy, gdzie szlak jest nie tylko bardzo łatwy, ale i dość malowniczy. Jak widać, Katowice raczej nie są złą bazą wypadową, dlatego tu może przydać się wynajem kajaków pneumatycznych w Decathlon Rent. Niewielkim kosztem klienci zyskują szybki dostęp do nowoczesnego, sprawnego i łatwego w obsłudze sprzętu. Dysponując takim zapleczem, kwestia wybrania się na wycieczkę pozostaje już tylko zależna od niewielkiego urlopu w pracy bądź wolnego weekendu!

Spływ kajakowy w Poznaniu

Czy jeśli przenieść się do stolicy Wielkopolski, to warunki będą równie dobre? Z pewnością po stronie Decathlon Rent tak, a jak wygląda kwestia spływów? Na mapie w pobliżu Poznania również widać sporo niebieskich punktów. Za to przez sam środek miasta przepływa Warta i to tą rzeką spływy organizowane są najczęściej. Dlaczego? Bo wody te są wyjątkowo spokojne, więc przyjazne zarówno dla profesjonalistów, jak i początkujących.

Obie grupy z powodzeniem mogą skorzystać z oferty, jaką na miejscu daje wypożyczalnia. Poznań to przy okazji nie tylko Warta, ale też Noteć, Gopło czy Kanał Mosiński. 11-kilometrowy odcinek pomiędzy Borkowicami a Rogalinkiem w tymże kanale, to trzy godziny świetnej zabawy, a zanim ona się zacznie, warto wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Rozpoczynając przygodę ze spływami, być może nie będzie to jeszcze najlepszy moment na zakup całego kompletu potrzebnych rzeczy na własność. Wypożyczenie daje spory komfort — zarówno pod względem wygody (przechowywanie, konserwacja), jak i ceny. Kajak wypożyczyć można już za kilkadziesiąt złotych na dzień dzięki usłudze Decathlon rent, wystarczy dobrać odpowiedni model. Wyboru można dokonać na własną rękę, korzystając z usługi online, bądź też skorzystać z fachowego doradztwa na miejscu.

Czym zaskoczy Warszawa? Wypożyczalnia kajaków pompowanych

Podobnie sprawa wygląda w Warszawie, to też jest miasto, przez którego środek przepływa rzeka — w tym przypadku oczywiście Wisła. Ma ona nieco inną charakterystykę, ale wciąż można tu urządzić spływ kajakowy zarówno kilkugodzinny, jak i kilkudniowy. W związku z tym wypożyczalnia kajaków pompowanych to miejsce, do którego udadzą się przede wszystkim początkujący amatorzy tej aktywności, ale też zaawansowani użytkownicy odnajdą swoje potrzeby.

Co ciekawe, nie tylko Wisła nęci kajakarzy, ale też Narew. Jest tu dostępna wyjątkowa trasa, która obejmuje około 70 kilometrów od Nieporętu do przystani Suchodół. Na taką wycieczkę warto zarezerwować przynajmniej dwa dni, a więc solidny weekend. Wypożyczalnia kajaków w Warszawie może być też punktem początkowym dla ekip pragnących wybrać się nad lewy dopływ Wisły, czyli Bzurę. Jest też mniej znany Świder, tutaj do dyspozycji trasa blisko 28-kilometrowa. Jak widać, również w tym regionie Polski nie brakuje możliwości, trzeba jedynie znaleźć czas i dysponować odpowiednim sprzętem. Wypożyczenie go to szansa na uniknięcie wysokich kosztów nie tylko zakupu na własność, ale też udostępniania przez organizatorów spływów, którzy potrafią sporą kwotę doliczyć właśnie za amortyzację kajaków.

Olsztyn- niewielkie miasto, mnóstwo możliwości spływów kajakowych

W trzech zupełnie odmiennych punktach na mapie — województwach śląskim, wielkopolskim i mazowieckim — trzy największe miasta oferują w swym pobliżu sporo atrakcji. Olsztyn natomiast jednoznacznie kojarzy się z niezwykle malowniczą, dość spokojną rzeką Kurtynią. Wypożyczalnia kajaków w tym przypadku przyda się przy dokonaniu rezerwacji na więcej, niż jeden dzień. Szlak ten będzie przyjemny nawet na kilka dni aktywnego wypoczynku.

Rezerwacji sprzętu można dokonać w Decathlon Rent w pełni online, oczywiście z możliwością anulowania, gdyby plany uległy zmianie. Dość istotny jest fakt, że wypożyczalnia kajaków w Olsztynie bazuje na systemie obniżających się cen — teoretycznie nawet dalszy wyjazd niż za miasto nie powinien sprawić tym samym problemów, więc śmiało można zakładać nawet dłuższe, wakacyjne plany dla niesamowitych wojaży. W pobliżu są też nie tylko rzeki, ale i mazurskie jeziora. To też miejsca, gdzie tego typu sprzęt wodny sprawi się doskonale. Brak konieczności zakupu na własność to szczególny atut względem początkujących, którzy pragną dopiero sprawdzić swoje możliwości i siły związane z wodnym żywiołem.

Gdzie wypożyczyć kajak w Trójmieście?

Końcowym przystankiem naszej podróży, ale z pewnością nie ostatnim miejscem, jakie jest dostępne w ramach sieci Decathlon Rent, zostało Trójmiasto. Wypożyczalnia kajaków pneumatycznych i pompowanych jest tu dostępna w takim samym trybie — online, wraz z doradztwem już w bezpośrednio u konsultantów i serwismenów pracujących na miejscu.

Co ciekawe, wypożyczenie można potraktować również jako doskonałą metodę przetestowania sprzętu przed ostatecznym zakupem na własność. Pozwala to uniknąć błędów zakupowych, związanych z pewnymi indywidualnymi preferencjami, które pojawiają się niemal zawsze w takich przypadkach. Wypożyczalnia kajaków w Trójmieście Decathlon Rent charakteryzuje się tym, że do jej oferty trafiają nowości produktowe dostępne w stałej sprzedaży. Można zatem mieć pewność, że odbierany z punktu sprzęt nie będzie wyeksploatowanym, przestarzałym modelem. Zatem gdzie można kajak zabrać ze sobą, będąc w Gdańsku? Najlepszym kierunkiem pozostają Kaszuby, gdzie do dyspozycji jest wiele odcinków rzecznych tras średnich i łatwych. Na wyjazd warto zatem zarezerwować nie jeden dzień, nie weekend, a przynajmniej kilka dni wolnego, aby w pełni nacieszyć się spotkaniem z naturą.

Wypożyczalnia kajaków Decathlon Rent funkcjonuje w pełni online, z możliwością dokonania rezerwacji i opłaty przez internet. Cały proces zajmuje mniej niż minutę, wystarczy kilka kliknięć. Oczywiście najtrudniejszy moment to wybór odpowiedniego sprzętu, bo baza jest tu ogromna. Dlatego w punktach odbioru usytuowanych w największych miastach w Polsce (np. Warszawa, Katowice, Poznań) przy sklepach sieci Decathlon czekają na ciebie specjaliści, którzy chętnie doradzą i dobiorą kajaki odpowiednie do potrzeb danej grupy.