Decathlon Rent - wypożyczalnia trenażerów rowerowych w twoim mieście

Sprawdź

Sezon jesienno-zimowy wzbudza przede wszystkim skojarzenie z grzanym winem z dodatkiem goździków lub kubkiem gorącej herbaty z imbirem i cytryną. Jednak prawda jest taka, że nie dla wszystkich ten czas w roku oznacza błogie lenistwo. Wiele osób walczy wtedy o utrzymanie swojego ciała w dobrej kondycji. Rzecz dotyczy między innymi rowerzystów, którym trudno jest wtedy pokonywać zaspy śnieżne na ulubionej maszynie. Dla takiego grona idealnym rozwiązaniem wydaje się trenażer rowerowy! Prawda jest jednak taka, że trudno będzie określić swoje preferencje związane z tym urządzeniem, bez jego uprzedniego sprawdzenia.

„Nie kupuj kota w worku” to powiedzenie, jakie w zasadzie mogłoby być hasłem reklamowym dla usługi Decathlon Rent. Nie wiesz, który model będzie dla Ciebie najlepszy? Wypożycz trenażer rowerowy i zweryfikuj jakie cechy produktu są w Twoim przypadku najważniejsze! Opcja Decathlon Rent dla tego sprzętu jest obecnie dostępna w Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Poznaniu oraz we Wrocławiu.

Wypożycz trenażer rowerowy w Katowicach

Mimo iż Katowice kojarzą się głównie z betonową dżunglą i dość industrialnym krajobrazem, to tak naprawdę tutejsza infrastruktura drogowa jest niezwykle przyjazna kolarzom. Szlaki rowerowe na Śląsku są dobrze oznakowane i przebiegają nie tylko przez miasta, ale prowadzą także przez lasy. Naturalnym skutkiem takiego stanu rzeczy jest to, że wiele osób z Katowic i okolic chętnie korzysta z tego dwukołowego środka transportu. Sezon na tę aktywność trwa przez ponad połowę roku. Wiosną, latem i przez część jesieni z powodzeniem można pokonywać kolejne kilometry na rowerze. Niestety, gdy listopad przynosi niskie temperatury i częste deszcze, amatorzy tego sportu nierzadko są zmuszeni do pozostania w domach. Czy to oznacza, że trzeba w tej sytuacji całkowicie zrezygnować z ruchu tego typu? Absolutnie nie!

Jak zadbać o swoją kondycje, gdy na zewnątrz panuje chłód i plucha? Wypożycz trenażer rowerowy i ćwicz na nim w domowym zaciszu. Dlaczego opcja wypożyczenia sprzętu jest dobrym pomysłem? Oto kilka argumentów przemawiających za tym rozwiązaniem: możliwość sprawdzenia konkretnego modelu przed podjęciem decyzji o jego zakupie, opcja dla osób potrzebujących rehabilitacji (trenażer rowerowy będzie im potrzeby wyłącznie na określony czas, a nie w trybie ciągłym, więc wypożyczenie wychodzi po prostu taniej), perspektywa zweryfikowania, czy taki sprzęt rzeczywiście spełnia nasze oczekiwania

Jeśli jesteś z Katowic, to usługa Decathlon Rent pozostaje w Twoim zasięgu. Wypożyczalnia sprzętu sportowego jest zlokalizowana przy ulicy Alpejskiej 5, tuż obok galerii handlowej 3 Stawy.

Wypożyczalnia trenażerów rowerowych w Warszawie

Wypożycz trenażer rowerowy w ramach usługi Decathlon Rent w Warszawie! W tej lokalizacji konsumenci mają do wyboru następujące modele:

 • In’Ride 500 Van Rysel — cichy, działający płynnie i wytrzymały sprzęt, który naprawdę dobrze odtwarza jazdę po szosie. Cena za wypożyczenie to 20 zł za jeden dzień;
 • Elite DIRETO (trenażer interaktywny) — trening na nim może przebiegać przy wsparciu wybranej przez siebie aplikacji. Urządzenie to jest kompatybilne ze Zwift. Cena za wypożyczenie to 40 zł za jeden dzień;
 • TUO (trenażer interaktywny) — cichy, kompatybilny ze Zwift, o maksymalnym nachyleniu 10%. Cena za wypożyczenie to 40 zł za jeden dzień;
 • In’Ride 100 Van Rysel — sprawdzi się nie tylko podczas treningów interwałowych, ale także w trakcie faz odpoczynku oraz w trakcie rozgrzewki. Cena za wypożyczenie to 20 zł za jeden dzień;
 • Elite Direto XR-T — cichy i precyzyjny, wyposażony w zintegrowany czujnik mocy. Cena za wypożyczenie to 40 zł za jeden dzień;
 • Tacx Vortex — urządzenie to pozwala zmierzyć parametry takie jak prędkość, pokonywany dystans, kadencję pedałowania, moc oraz procent nachylenia. Cena za wypożyczenie to 30 zł za jeden dzień.
 • Flow Smart TACX — model oferuje programowane treningi, wirtualne wyścigi i wiele więcej. Cena za wypożyczenie to 30 zł za jeden dzień.
 • Trenażer SUITO-T - ociąga moc 2900W i symuluje podjazdy do 15%

Produkty te są dostępne w oddziałach Decathlon takich jak Reduta, Targówek, Okęcie, Ostrobramska, Bemowo, Wilanów.

Wypożycz trenażer interaktywny w Gdańsku

Jeśli jesteś amatorem jazdy na rowerze i nie chcesz rezygnować z tego sportu w miesiącach jesiennych i zimowych, to wypożycz trenażer interaktywny i ciesz się możliwością uprawiania ulubionego sportu nawet wtedy, gdy na zewnątrz pasuje mróz!

Urządzenia te są wyposażone w koło zamachowe oraz — najczęściej — również w elektronikę, która odpowiada za pomiar poszczególnych parametrów w trakcie ćwiczeń. W zależności od zaawansowania technologicznego możemy wyróżnić dwa typy trenażerów: magnetyczne, elektromagnetyczne

W obu przypadkach jest to rozwiązanie znacznie droższe od np. trenażerów rolkowych. Warto jednak nieco dopłacić i mieć możliwość skorzystania ze znacznie bardziej zaawansowanych możliwości.

Jedną z bardziej charakterystycznych cech trenażerów interaktywnych jest to, że nie wymagają one demontowania tylnego koła roweru. Maszynę umieszcza się po prostu na stelażu i podłącza do wmontowanej w trenażer kasety. Co zyskujemy w ten sposób? Przede wszystkim większe natężenie niż to, które oferują nam trenażery rolkowe. Jest to zasługa elektroniki sterującej kołem zamachowym.

Trenażery interaktywne są też cięższe i większe od tych tradycyjnych (rolkowych) oraz są pozbawione opcji złożenia mechanizmu koła zamachowego, a co za tym idzie proces ich rozkładania jest bardziej skomplikowany. Jeśli nie jesteś pewien, jaki model urządzenia będzie dla Ciebie najlepszy lub wiesz, że będziesz korzystał z tego produktu tylko przez określony czas (np. podczas rehabilitacji), wypożycz trenażer interaktywny. Mieszkańcy Gdańska i okolic z powodzeniem mogą skorzystać z usługi Decathlon Rent (Przymorze lub Rumia).

Wrocław poza sezonem — wypożycz trenażer rowerowy

Dolny Śląsk to istny raj dla wszystkich miłośników jazdy rowerem. We Wrocławiu znajdujemy naprawdę dużo ścieżek rowerowych. Są one zaprojektowane na tyle rozsądnie, że w sezonie można właściwie całkowicie zrezygnować z korzystania ze środków komunikacji miejskiej.

Jednak Wrocław to nie wszystko. Są także wsie i miasteczka zlokalizowane w jego okolicach, które są idealnym celem wycieczki. Warto odwiedzić np. Brzezinę i obejrzeć tamtejszy, piękny pałac, a następnie skierować się w stronę Białkowa i dalej aż do Środy Śląskiej, która z całą pewnością zachwyci wszystkich amatorów zwiedzania zabytków. W zasadzie powiaty wrocławski, średzki, wołowski i brzeski to prawdziwa kopalnia ciekawych miejsc. Nie powinno więc dziwić nikogo, że na dolnośląskich drogach tak często spotyka się rowerzystów.

Szkoda byłoby utracić dobrą kondycje tylko ze względu na niesprzyjającą aurę. Wypożycz trenażer rowerowy i ćwicz przez cały rok, aby wiosną znów bez trudu pokonywać malownicze, dolnośląskie trasy!

Usługa Decathlon Rent jest dostępna we Wrocławiu w następujących punktach: Korona, Bielany Wrocławskie

Jeśli zamierzasz w przyszłości kupić podobne urządzenie, to zachęcamy Cię do wypróbowania najpierw kilku modeli z naszej oferty. Dzięki temu będziesz miał szansę realnie ocenić, jakie cechy produktu są w Twoim przypadku najistotniejsze. Cena za wypożyczenie trenażera rowerowego (również interaktywnego) w tej lokalizacji waha się od 20 do 50 zł za jeden dzień.

Przetestuj trenażer rowerowy — wypożyczalnia w Poznaniu

Decathlon Rent ma swój oddział również w Poznaniu. Można z niej skorzystać w następujących punktach: Winogrady, Franowo, Swadzim, Komorniki.

Do wyboru w tych lokalizacjach jest aż 9 modeli trenażerów rowerowych (w tym także warianty interaktywne). Cena za ich wypożyczenie waha się od 15 do 50 zł za jeden dzień. To bardzo opłacalna opcja, która pozwala poznać indywidualne cechy poszczególnych urządzeń i w konsekwencji kupić to z nich, jakie odpowiada naszym osobistym potrzebom.

Usługa Decathlon Rent — jak to działa?

Wypożyczalnia sprzętu sportowego prowadzona przez sieć sklepów Decathlon, umożliwia Klientom wypróbowanie różnych produktów, np. trenażerów rowerowych, nart oraz kajaków. Usługa jet dostępna wyłącznie dla pełnoletnich posiadaczy konta na platformie Decathlon Rent.

Jak wypożyczyć trenażer rowerowy?

Cały proces jest bardzo prosty i przede wszystkim szybki w realizacji. Wystarczy, że:

 • 1. Wyszukasz odpowiedni produkt z oferty Decathlon Rent;
 • 2. Zarezerwujesz go i opłacisz — wszystko w trybie online;
 • 3. Odbierzesz zarezerowany i opłacony produkt w wybranym przez siebie punkcie.

To dosłownie kilka kliknięć, na które trzeba przeznaczyć zaledwie minutę! Oczywiście nie wliczając w to czasu potrzebnego na wybór odpowiedniego urządzenia.

W jakich miastach znajdują się punkty odbioru?

Na stronie internetowej Decathlon Rent znajduje się pełna lista sklepów realizujących tę usługę. Obecnie są one zlokalizowane w największych polskich miastach (np. Katowice, Poznań, Gdańsk, Wrocław i Warszawa), ale trwają pracę, których skutkiem ma być udostępnienie opcji wypożyczenia we wszystkich oddziałach firmy.

Ile to kosztuje?

Nie ma jednej ceny dla wszystkich przedmiotów. Są one ustalane indywidualnie, w zależności od wybranego produktu. W przypadku trenażerów rowerowych, którym poświęcony jest ten artykuł, opłata za wypożyczenie waha się od 15 do 50 zł za jeden dzień. Takie warunki są nad wyraz korzystne, ponieważ zakup nowego trenażera to wydatek rzędu od 1600 do 5700 złotych. Przy czym należy zauważyć, że kupując dane urządzenie jesteśmy trochę zmuszeni do podjęcia ryzyka. Nie mając możliwości przetestowania produktu nigdy nie możemy mieć pełnej pewności co do tego, że spełnia ono nasze oczekiwania. Dlatego też już dziś wypożycz trenażer rowerowy, poznaj jego możliwości i zweryfikuj swoje preferencje względem sprzętu tego typu!

Wypożyczalnia trenażerów rowerowych w ramach usługi Decathlon Rent działa tylko w przestrzeni internetowej. Klienci mogą dokonywać rezerwacji i uiszczać opłaty online. To bardzo wygodne i szybkie rozwiązanie — intuicyjny panel pozwala przejść przez cały proces nierzadko w czasie krótszym niż jedna minuta! To dosłownie zaledwie kilka kliknięć, jeśli jest się zdecydowanym co do tego, jakie urządzenie chce się wypróbować. Warto w tym miejscu wspomnieć, że Decathlon Rent to nie tylko wypożyczania trenażerów, ale także innych sprzętów sportowych, takich jak kajaki, rowery, deski SUP, wyposażenia dla turystów, nart i wielu innych produktów. Punkty odbioru są zlokalizowane w większości dużych miast w Polsce, co czyni usługę dostępną praktycznie dla wszystkich. W sklepach można skonsultować się z wykwalifikowanymi pracownikami, którzy chętnie wskażą możliwe rozwiązania i uargumentują ten wybór.