Często zadawane pytania

Co to jest Decathlon Rent?

Odpowiedź: Decathlon Rent to wyjątkowa usługa Decathlonu, umożliwiająca wypożyczanie sprzętu sportowego na terenie całej Polski. Decathlon Rent, dzięki obszernemu katalogowi produktów przeznaczonych do wypożyczenia, daje możliwość uprawiania różnych sportów bez konieczności dużych inwestycji w sprzęt. Sprzęt sportowy można wypożyczyć w wybranych sklepach Decathlon oraz renomowanych wypożyczalniach partnerskich dostępnych na stronie rent.decathlon.pl.

W jakich sklepach Decathlon mogę wypożyczyć sprzęt?

Odpowiedź: Na stronie rent.decathlon.pl można znaleźć wszystkie sklepy Decathlon, w których usługa wypożyczeń sportu sportowego jest obecnie dostępna. Pracujemy nad uruchomieniem usługi wypożyczeń w pozostałych sklepach Decathlon oraz przyłączenie wypożyczalni partnerskich aby więcej osób mogło cieszyć się łatwym dostępem do sprzętu sportowego w całej Polsce.

Jak mogę wypożyczyć sprzęt sportowy?

Odpowiedź: Wypożyczanie sprzętu sportowego jest szybkie i łatwe. Możesz wypożyczyć sprzęt poprzez stronę rent.decathlon.pl za pomocą kilku kliknięć.

  1. Znajdź swój produkt: Przeglądaj produkty z oferty i znajdź coś dla siebie
  2. Zarezerwuj i opłać: Wybierz daty i opłać rezerwację online
  3. Odbierz w sklepie: Produkt możesz odebrać w wybranym sklepie Decathlon lub wypożyczalni partnerskiej

Nie otrzymałem/am maila z potwierdzeniem rezerwacji produktu

Odpowiedź: Powody nieotrzymania e-mail z potwierdzeniem wypożyczenia mogą być następujące:

  1. Nie dokonałeś/aś potwierdzenia adresu mailowego po rejestracji w Decathlon Rent
  2. Wiadomość e-mail mogła zostać zablokowana przez filtr antyspamowy (niechciana poczta elektroniczna)
  3. Podczas procesu rejestracji, e-mail nie został wprowadzony poprawnie
  4. Proces rezerwacji nie został zakończony prawidłowo z przyczyn technicznych (problemy z siecią, tymczasowa niestabilność serwera), nie wszystkie informacje wymagane do dokonania płatności zostały wprowadzone
  5. Płatność została odrzucona przez Twój bank

Pamiętaj jednak, że status Twojej rezerwacji dostępny jest cały czas w aplikacji Decathlon Rent i nawet jeżeli mail z ww. przyczyn do Ciebie nie dotarł nie oznacza, że rezerwacja nie zakończyła się sukcesem. Możesz również skontaktować się z naszym centrum obsługi klienta w zakładce kontakt. Nasi specjaliści sprawdzą status Twojego wypożyczenia.

Czy można wybrać inny model niż dostępny na stronie?

Odpowiedź: Na stronie internetowej Decathlon Rent znajdziesz wszystkie aktualnie dostępne do wypożyczeń produkty (modele). Oferta może się różnić w zależności od sklepu i jego aktualnej dostępności. Sklepy Decathlon oraz wypożyczalnie partnerskie posiadają wysokiej jakości sprzęt, który jest stale sprawdzany i serwisowany. Nie musisz się obawiać iż otrzymasz produkt uszkodzony lub nie nadający się do użytku.

Kiedy mogę anulować rezerwację?

Odpowiedź: Wypożyczenie na stronie internetowej Decathlon Rent może zostać anulowane nie później niż 3 dni przed datą jego wypożyczenia. Aby było to możliwe wyślij informację o rezygnacji do sklepu będącego właścicielem oferty używając komunikatora znajdującego się na stronie rezerwacji w serwisie Decathlon Rent. Anulacja jest skuteczna z momentem otrzymania przez Klienta potwierdzenia anulowania wypożyczenia od sklepu będącego właścicielem danej oferty. Decathlon nie pobiera opłat za anulowanie wypożyczenia sprzętu dokonane przez Klienta w terminie wcześniejszym niż ten wskazany w zdaniu poprzednim.

Gdzie mogę odebrać i zwrócić?

Odpowiedź: Zarezerwowany sprzęt należy odebrać w wybranym podczas rezerwacji punkcie sprzedaży Decathlon lub w partnerskim sklepie wypożyczającym, wskazanym w rezerwacji, którego dane podane zostały w e-mailu potwierdzającym rezerwację. Wypożyczony sprzęt zostanie przekazany wyłącznie osobie dokonującej rezerwacji, po uprzednim sprawdzeniu dokumentu tożsamości lub osobie wskazanej w formularzu podczas procesu rezerwacji produktu. Aby odebrać zarezerwowany sprzęt, Klient zobowiązany jest przedstawić w punkcie sprzedaży Decathlon lub w Sklepie Wypożyczającym e-mail potwierdzający rezerwację wypożyczenia. Wypożyczenie rozpoczyna się po odebraniu przez Klienta zarezerwowanego sprzętu i kończy się automatycznie w dniu wskazanym na rezerwacji. Klient musi zwrócić produkt do tego samego punktu sprzedaży Decathlon lub partnerskiego sklepu wypożyczającego, w którym odebrał sprzęt, w godzinach jego pracy. Nie będzie możliwe odebranie i zwrócenie produktów będących przedmiotem wypożyczenia w miejscu innym, niż wskazane w rezerwacji.

Kiedy mogę odebrać i zwrócić sprzęt?

Odpowiedź: Zarezerwowany sprzęt można odebrać do pierwszego dnia wskazanego w rezerwacji. W przypadku odbioru w naszych punktach sprzedaży Decathlon, sprzęt można odebrać od godziny 10:00 pierwszego dnia rozpoczęcia wypożyczenia wskazanego w rezerwacji. Po zakończeniu okresu wypożyczenia, odpowiadającego dacie wskazanej w rezerwacji. Klient zobowiązany jest do zwrotu sprzętu w tym samym sklepie w którym produkt odebrał. Produkt może zostać zwrócony do godziny 20:00 ostatniego dnia wypożyczenia wskazanym w rezerwacji.

Ile wynosi kaucja przy wypożyczeniu sprzęty?

Odpowiedź: Decathlon nie pobiera kaucji przy wypożyczeniu sprzętu.